hurda fiyatları 2023

Hurda fiyatları 2024 yılında düzenli olarak güncellenmektedir. Siz de hurdalarınıza net fiyat almak için hurdanın yerini miktarını ve türünü belirtin.

Hurda Bakır Fiyatları
Soyma Bakır Fiyatları 310,41₺/Kg
Soyulmuş Bakır Fiyatı 310,12₺/Kg
Hurda Bakır Fiyatları 283,13₺/Kg
Yanık Bakır Hurda Fiyatı 281,16₺/Kg

 

Sarı Hurda Fiyatı
Sarı Hurda Fiyatı 148,11₺/Kg
Sarı Çubuk Ucu 148,12₺/Kg
Sarı Pirinç Hurda 248,13₺/Kg
Musluk Hurda Fiyatı 158,16₺/Kg

 

Demir Hurda Fiyatları
Ekstra Hurda Demirin Kilosu Ne Kadar 12,11₺/Kg
Dkp Demir Hurda Fiyatları 12,12₺/Kg
Toplama Hurda Demir Fiyatları 9,50₺/Kg
Teneke Hurdası 1,18₺/Kg

 

Alüminyum Hurda Fiyatı
Hurda Alüminyum 65,11₺/Kg
Ofset Matbaa Kalıbı 70,50₺/Kg
Profil Alüminyum Hurda Fiyatı 70,10₺/Kg
Alüminyum Talaş 45,18₺/Kg

 

Krom Hurda Fiyatı
Paslanmaz Hurda Fiyatları 48,11₺/Kg
316 Krom Hurda Fiyatı 70,50₺/Kg
304 Krom 48,16₺/Kg
Krom Talaşı 40,18₺/Kg

 

Hurda Kablo Fiyatları
Kırkambar Hurda Kablo Fiyatları 145,11₺/Kg
Tek damar Kalın Kablo 180,10₺/Kg
Yeraltı Enerji Kablosu 175,16₺/Kg
Nya Bakır Kablo Hurda Fiyatı 175,20₺/Kg

 

Hurda Kurşun Fiyatı
Çatı Hurda Kurşun Fiyatı 70,01₺/Kg
Külçe Kurşun Hurda Fiyatı 70,50₺/Kg
Karışık Hurda Kurşun Kg Fiyatı 65,16₺/Kg
Olta Kurşun 70,50₺/Kg

 

Çinko Hurda Fiyatı
Levha Çıkma Çinko 70,11₺/Kg
Karışık Hurda Çinko Fiyatı 70,30₺/Kg
Çatı Minare Sökümü 70,26₺/Kg
Külçe Çinko Hurda Fiyatı 70,50₺/Kg

 

Hurda Akü Fiyatları
Kuru Hurda Akü Fiyatları 28,11₺/Kg
Jel Akü Hurda Fiyatı 28,50₺/Kg
Karışık Akü Hurdası 28,16₺/Kg
Sulu Akü 28,50₺/Kg

 

Hurda Kâğıt Fiyatları
Karton Hurda Kâğıt Fiyatları 1,11₺/Kg
Gazete Kâğıt Hurda Fiyatları 1,50₺/Kg
Kitap 2,50₺/Kg
A4 Beyaz Kâğıt 2,16₺/Kg

 

Plastik Hurda Fiyatları
Moblen Plastik Hurda Fiyatları 3,11₺/Kg
Abiyes 3,50₺/Kg
Plastik Hammadde 0,16₺/Kg
Elteks Hurda Plastik Fiyatları 3,50₺/Kg

 

Hurda Naylon Fiyatları
Beyaz Naylon 5,01₺/Kg
Granül Hammade Arayın
Kirli Naylon Alım yok
Karışık 3,50₺/Kg

 

Hurda Elmas Fiyatları
Hurda Karbür 300,11₺/Kg
Hurda Elmas Fiyatları 300,50₺/Kg

 

Nikel Hurda Fiyatları
Nikel Hurda Fiyatları 700,01₺/Kg
Anot Hurda Nikel 700,50₺/Kg

 

Hurda Klima Fiyatları
Hurda Klima Fiyatları 25,01₺/Kg
Hurda Klima Motoru 20,50₺/Kg

 

Elektronik Kart Hurda Fiyatları
Anakart Hurdası 15,01₺/Kg
Sarı Göbekli İşlemci 120,50₺/Kg

Hurda fiyatları 2024 yılında artışa geçmiştir. Geri dönüşüm faaliyetlerinin geniş bir alana yayılması, dolayısıyla hurdaya olan ihtiyacın artması buna sebep olmuştur. Değişen fiyatlara rağmen hurdaların değerlerini belirleyen bazı faktörler sabittir. Söz konusu faktörler şunlardır:

 • Hurdanın ağırlığı
 • Hurda alım satımı yapılacak bölge (Hurdalar genel olarak aynı fiyatta olsa da bölge bazındaki ihtiyaç doğrultusunda değişiklik gösterebilir.)
 • Eşyanın içerisinde yer alan madde (Çinko, metal, demir ve plastik gibi maddelere verilen miktarlar değişkenlik gösterir)
 • Hurda alımını yapan firma (Her firma ihtiyaçlarına göre hurda eşyalara farklı fiyatlar verebilir.)
 • Eşyanın ağırlığı ve kullanıma müsait olduğu zamanki değeri

Yukarıdaki faktörler, firmalar tarafından hurda eşyalara ödenecek fiyatlara etki edebilir. Ancak ülke genelinde hurda fiyatları 2024 yılında da lokasyon bazlı olarak hemen hemen aynıdır ve kolay kolay değişmez.

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları, geri dönüşüm faaliyetleri yapan işletmeler tarafından sıklıkla araştırılır. Nitekim hurda bakır, üretim ve tüketim dengesinde önemli bir halkayı oluşturur. Hurda bakır fiyatlarının her zaman düşük seyretmesi ve doğal kaynaklarının en az seviyede kullanılması gibi durumları sağladığından dolayı ekonomiye doğrudan katkı yaratmaktadır. Hurda fiyatları 2024 yılı için her bir üreticinin titiz ve sorgulayıcı yönü ortaya çıkmaktadır. Hurda bakırın bu şekilde işleyişe sahip olarak görülebilecektir.

Üretimi daha da düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirmek için hurda bakır fiyatları da önem teşkil etmektedir. Piyasaya daha uygun fiyatla ürün sunmak için bu seçenek baz alınmakta ve herkes tarafından izlenen bir konu olmaktadır. Genel itibarıyla kullanıcıların esas aldığı konulardan da bir tanesi olarak tabir edilmektedir. Her bir kullanıcının bu şekilde hareket ettiği görülebilmekte ve üretim safhalarında da etkin bir yol izlediği anlaşılmaktadır. Bu aşamada da rakamlar her gün güncellense de son derecede ekonomik tabir edilen bir husus olarak adından söz ettirmektedir.

Bakır Hurda Fiyatı

Bakır hurda fiyatı belirlenirken öncelikle elinizdeki hurdanın geri dönüşüm maliyeti ve geri dönüşüm sonrasında üretime sağlayacağı katma değer belirlenmelidir. Eğer atıl durumdaki malzemenin az bir bölümü yeniden kullanılabilir bakır hurda özelliği gösteriyorsa ağırlığına göre daha düşük fiyatlar söz konusu olabilir.

Hurda yoğunluğu yüksek bakır hurdalarda ise çok daha yüksek bir katma değer söz konusudur. Örneğin soyulmuş bakır hurda gibi hurda çeşitlerinde, eğer materyalin kendisinde ciddi işlevsel kayıplar yoksa bakır hurda fiyatı çok daha yüksek olacaktır. Elbette bunun dışında piyasadaki arz ve talep dengelerinin de bakır hurda fiyatları 2023 için göz önüne alınması gerekir.

Demir Hurda Fiyatları

Her hurda metal türünde olduğu gibi demir hurda fiyatları için de net bir tarife bulunmamaktadır. Bunun sebebi hurda fiyatlarının sürekli güncellenmesi ve piyasadaki arz talep ilişkisi ile döviz kuruna bağlı olarak yaşadığı değişimlerdir.

Eğer elinizde hurda demir bulunuyor ve satmak için güvenilir bir hurda firması arıyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sektörde uzun yıllardır bulunmanın verdiği tecrübe ile çalışmalarına devam eden firmamız sorunsuz ödeme ile hurdalarınıza talip olmaktadır. Daha detaylı bilgi ve demir hurda fiyatları 2023 tarifesini öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Demirin Kilosu Ne Kadar?

“Hurda demirin kilosu ne kadar?” sorusu, hurda fiyatları 2023 belirlenirken kilonun hesaplama biri olarak kullanılmasından dolayı sıklıkla sorulur. Ellerindeki hurdanın değerini anlamak isteyen satıcılar, doğal olarak hurda demirin kilosu hakkında bilgi edinmek ister. Ancak hurda demirin kilosu hakkında önceden bir rakam belirlemek pek mümkün değildir.

Çünkü hurda demir için kilo fiyatı belirlenirken hurdanın kalitesine ve yoğunluğuna da bakmak gerekir. Hurda, alımı yapıldıktan sonra doğrudan üretime kazandırılabilen bir materyal değildir. Önce geri dönüşüm işlemine tabi tutulması gerekir. Geri dönüşüm maliyetleri daha yüksek olan yoğunluğu yüksek hurda demirlerin kilo fiyatı da daha yüksektir.

Alüminyum Hurda Fiyatı

Ülkemizin her yerinde alüminyum hurda fiyatı önemli bir sektör dinamiği haline gelmiştir. Alüminyum hurda materyallerin, hemen hemen her faaliyette kullanılması hurdacılık sektöründe değer kazanmasını sağlamıştır. Bu kapsamda hurda firmalardan biri olarak sadece alüminyum hurda alma hizmeti değil, alüminyum hurda satış hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Bireysel ya da kurumsal müşterilerimize tüm alüminyum hurda taleplerinde yardımcı olup, işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Elinizdeki alüminyum hurdalarını firmamıza getirerek veya internet sitemizden bize ulaşarak güncel fiyat bilgisi alabilir, taleplerinizi iletebilirsiniz. Hurdalarınızı değerinde alıyor, sizi maliyetlerden de kurtarıyoruz. Böylece doğaya katkı sağlamakla kalmıyor, ülkelerin büyük problemi olan geri dönüşüm oranlarını da arttırıyoruz. İletişim numaralarımızdan bize 7/24 ulaşabilir, hurda fiyatları 2024 tablosunu sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alım-satımları yaparken her firma gibi biz de hurda alüminyum fiyatları tablosunu belli kriterlere göre belirliyoruz:

 • Alüminyum hurdanın saflık derecesi,
 • Boya durumu,
 • Piyasanın durumu,
 • Rekabet,
 • Borsa kurları,
 • Hurdanın miktarı değerlendirilebileceği sektörler bu kriterlerdendir.

Bu yüzden güncel alım satım fiyatları günden güne değişmektedir. Operasyonel şartların ve ulaşım koşullarının da fiyatlar üzerindeki etkisi göz önünde bulundurulmalıdır. Firmamız elinizdeki ton miktarına göre alüminyum hurdalarınızı adresten alma hizmetini de sağlamaktadır.

Sarı Hurda Fiyatı

Sarı hurda fiyatı hakkında bilgi vermeden önce sarı hurdanın ne olduğu hakkında kısaca bilgi vermek faydalı olabilir. Temel olarak sarı hurda, genellikle eski ve kullanılmayan elektrikli aletlerin ve ekipmanların, özellikle bakır ve alüminyum içerikli parçalarının bulunduğu hurda metaldir. Bu hurda metalin rengi sarı veya altın rengine benzer, bu nedenle sarı hurda olarak adlandırılır.

Sarı hurda içerisinde elektrikli kablolar, motorlar, trafolar, jeneratörler, kondansatörler, radyatörler, alüminyum profil ve levhalar gibi birçok farklı malzeme bulunabilir. Bu hurda malzemeler, geri dönüşüm tesislerinde işlenerek tekrar kullanıma kazandırılır. Sarı hurda fiyatı belirlenirken de hurdanın mevcut kondisyonuna ve yoğunluğuna bakmak gerekir.

Hurda Fiyatları 2024 Hakkında

Güncel Hurda Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Hurda fiyatlarını elinizdeki hurdanın yoğunluğu, ağırlığı ve geri dönüşüm maliyeti bir uzman tarafından belirlenmeden öğrenilemez. Hemen firmamızdan talepte bulunarak elinizdeki hurdanın değerinin tespit edilmesini isteyebilirsiniz.

En Değerli Hurda Türü Hangisidir?

Hurda fiyatları 2023 piyasadaki arz ve talep dengesine göre değişebilir. Hurda fiyatları 2024 yılı itibariyle incelendiğinde hurda, bakır ve alüminyum gibi geri dönüşüm değeri yüksek metallerin daha yüksek fiyatlara sahip olduğu söylenebilir.

Hurda Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Alım sırasında hurda fiyatları; hurdanın türü, kalitesi, geri dönüşüm maliyeti ve yaratacağı katma değer gibi faktörler göz önüne alınarak hesaplanır.